Welcome to Risun biyo-teknoloji A.ş.!

Tel:+86-29-8610-0730
Ürün kategorisi
Bize ulaşın

Tel:+ 86-29-8610-0730

Faks:+ 86-29-8610-5620

E-posta: Sale@risunextract.com

Web: www.risunextract.com

Haberler

Ana sayfa > Haberler > İçerik
Mayaların Β-Glukan Uygulaması
Risun biyo-teknoloji A.ş. | Updated: May 23, 2017

Maya β-Glükanın Uygulanması


Süt ürünlerinin uygulanmasında 1

Mayalar β-glukan ayrıca peynir, dondurma ve diğer süt ürünlerinde yağ ikame maddesi olarak kullanılabilir. Bir araştırmacı, maya β-glukan miktarındaki artışla dondurmanın sertliğin artmasından sonra katılaştığını tespit etti. Maya β-glukanın eklenmesi, ürünün yüksek bir genleşme oranına sahip olmasını ve jeolojik numunenin% 40'ının kabul edilebilir olmasını sağlar. Konukala az yağlı Çedar peynirinde dekstran uygulamasını inceledi. Sonuçlar, düşük yağ kontrolüne kıyasla ürünün daha düşük sertlik, kırılganlık ve daha düşük erime akış indeksi ve peynir benzerliğinin esnekliği ve kohezyonu olduğunu gösterdi.


2 et ürünlerinin uygulanmasında

Et ürünleri için sulu, taze, pürüzsüz halk, duyusal özellikleri arzuluyor. Mantar β-glukanın kırılganlık, sertlik ve diğer işlevleri artırmak için et ürünlerinin arttırılmış su tutma kapasitesine sahip et ürünlerinin kullanımında, özel yapısal özelliklerinden dolayı. Wang Miao ve ark. [6], jambonlu et ürünlerindeki β-glukanın, yağla indüklenen dokuyu ve duyusal düşüşü atlatmak için düşük yağlı jambon hazırlamak için yağ yerine geçebileceğini bulmuşlardır. % 3-4 kullanımı, et ürünlerinde gevrek, sertlik, elastikiyet, yapışkanlık, çerezlilik ve diğer doku tat göstergelerini önemli ölçüde iyileştirebilir.


3 pişmiş malların uygulanmasında

Fırında pişirilen gıdalar gıda endüstrisinin önemli bir parçasıdır, ancak pişmiş yemeklerin rengini, kokusunu ve tadını arttırmak için sıklıkla daha fazla yağ gerekir. Pişmiş ürünlerdeki maya β-glukan, yağdaki kek, ekmek ve diğer gıdaları azaltmak için yağ ikame maddeleri olarak kullanılabilir. Gong Yanyan ve arkadaşları [7] mayalı β-glukanın, yağın ağır yağlı kek tarifi parçası yerine yağ yerine geçeceğini araştırdılar. Sonuçlar, pastadaki nem içeriğinin, pastadaki yağ içeriğindeki azalmayla birlikte arttığını göstermektedir. Mayalı β-glukanın eklenmesi, ağır yağ kekinin gevşekliğini geliştirirken ağır yağ kekinin elastikiyetini, hassaslığını ve iyileşmesini arttırır. % 20 yağ ikame edici kek duyusal endeksi geleneksel ağır yağ pastasına yakındır.


Diğer gıda uygulamalarında 4

Makro moleküller yiyecek çeşitliliği için hareketliliği, emülsifikasyonu ve benzeri değiştirebileceğinden, maya β-glukanın diyet lif benzeri bir etkisine sahiptir. Thammakiti. Kanola içinde maya β-glukanın kullanılması, mayonezin emülsifikasyon stabilitesini etkin bir şekilde korumakla kalmayıp aynı zamanda lipid emilimini önlemek ve kolestrol Bağırsak peristaltizminin atılımını arttırmak için selülozun rolünü arttırmakla da yükümlüdür.


Buna ek olarak, maya β-glukan, aynı zamanda, bağışıklık, anti-enfeksiyon, anti-radyasyon ve diğer etkileri olan işlevsel gıdaların önemli bir hammaddesidir ve bu ürünlerde kullanılan hammaddelerin fonksiyonel gıda ve diyet takviyeleri olarak kullanılabilir