Welcome to Risun biyo-teknoloji A.ş.!

Tel:+86-29-8610-0730
Ürün kategorisi
Bize ulaşın

Tel:+ 86-29-8610-0730

Faks:+ 86-29-8610-5620

E-posta: Sale@risunextract.com

Web: www.risunextract.com

Haberler

Ana sayfa > Haberler > İçerik
Maya Glukanının İmmünolojik İşlevi
Risun biyo-teknoloji A.ş. | Updated: May 25, 2017

Maya Glukanının İmmünolojik İşlevi


1. Anti-kanser

Günümüzde anti-kanser fonksiyonunun incelenmesinin temel amacı makrofajların insan dokusundaki aktivitesini güçlendirmektir, dekstran böyle bir işleve sahiptir. (1 → 3) -glucan ve bunun anti-tümör etkisi ile fizikokimyasal özellikleri arasındaki ilişkisi araştırıldı. Oral β-glukanın, anti-tümör etkisini oluşturmak için farelerde immünhistokimyasal ksenograft tümör modeli Anti-tümör monoklonal antikor (mAb) ile belirgin şekilde arttığı bulundu.


2. Anti-oksidasyon, anti-radyasyon

B-glukan, makrofajları radyasyondan korumak için vücuttaki serbest radikalleri etkin bir şekilde giderebilir ve radyasyon serbest radikal saldırılarından özgür olabilir, böylece bu makrofajlar normal bir rol oynamaya devam eder. Hücre kültürü deneyleri karboksimetil β-glukanın morötesi radyasyon altında antioksidan moleküllerin tüketimini engelleyebildiğini ve keratin büyümesini teşvik ettiğini, böylece cilt hücrelerini koruduğunu göstermektedir. PathchenML ve diğer çalışmalar, suda çözünür glukanın, kobalt-60 ile indüklenen radyasyonun hızla iyileşmesini artırabileceğini göstermiştir. Işınlanmış farelerin β-glukan ile muamele edilmesi, farelerin iyileşme kabiliyetini arttırır ve kemik iliği yaşayabilirliğini arttırır, böylece dalak hücrelerinin sayısını arttırırken beyaz kan hücrelerinin sayısını arttırır.


3. Yara iyileşmesini teşvik edin

Makrofaj aktivitesi ameliyat ve yara iyileşmesinde önemli rol oynadığından, β-glukanın vücudun doğal savunmasına katılabilme ve cilt yaralarının iyileşmesini hızlandırma kabiliyeti vardır. Waisun ve diğer çalışmalar, 20 ~ 100mg / ml maya dekstranın hayvan bacak hasarını sildiğini, önemli ölçüde yara iyileşmesini hızlandırabileceğini, çözünebilir glukanın vücut ağırlığının 0,1-0,2 mg / kg'lık uygulamanın hızlandığını ve göğüs cerrahisini azaltabileceğini bulmuştur. Enfeksiyonun oranı.


4. Düşük kolesterol ve kan lipidleri

Β-glukanın özel yapısı, lipoprotein ve yağ asidinin serbest bırakılmasını teşvik eder, böylece kandaki makromoleküler lipid, aşırı kan lipidinin neden olduğu kan bulanıklığını netleştirebilen küçük moleküllere ayrılır ve açık şekilde kan kolesterolünü düşürebilir. Nicolosi ve ark. Çalışma sırasında aynı vücut ağırlığını koruyan ve 7. haftada kandaki toplam kolestrolün% 8'ini önemli ölçüde düşüren 15 obez yüksek kolesterollü erkek üzerinde çalışıldı Hafta haftaya göre% 6 azaldı ki maya dekxtranın plazmayı önemli ölçüde azaltabileceğini gösterdi Kolestrol seviyeleri.